REHBERLİK


Anasayfa > Rehberlik > Anafen'e Mektuplar

Anafen'e Mektuplar

Anafen

Zorlu, stresli, dopdolu bir zaman dilimi yaşıyorsunuz. Hem başarılı hem de edepli, saygılı bir çocuk istiyorsunuz. Aile bu süreçte çok önemli. Ama bir gerçek daha var ki diğer etkenlerdir...

Arkadaşları, öğretmenleri, okulu ve tartışılmaz bir gerçek olan DERSHANESİ... Etrafınızdaki herkes bu sürede dershane araştırıyor, kendine uygun bir dershane bulmaya çalışıyor ve oraya gönderiyor.

Bizim içinse kararsızlık dönemi olmadı. Nasıl çalıştıklarını, ne gibi uygulamaları olduğunu uzaktan zaten takip ediyordum. Vakti geldiğinde ise çok fazla düşünmemize gerek yoktu. Tabi ki ANAFEN. Anafene gönderdiğimiz için hiç pişman olmadık. Tam tersine doğru karar verdiğimizi gördük.

Bu araştırmada tabi öğrenci de çok önemli. Dershanenin programlarına uyması, onun temposunu yakalayabilmesi için evde de bir o kadar disiplin sağlamanız hatta sizin de bu programa göre yaşamanız gerekmekte. Fedakârlık, disiplin,

ÇALIŞMAK ve yine ÇALIŞMAK.
Başarı, kolaylıkla gelmese de gerekenleri zamanında yaptığınızda zor değil.

Biz bu dönemi atlattık ve sonunda çok mutlu olduk. Bir hedef belirliyorsunuz, bu zorlu sürece giriyorsunuz bir de bakıyorsunuz, hedefinizi çoktan aşmış daha da ileriye daha da iyisine ulaşmışsınız. İnsanız; duygularımız hayatımızda çok etkili. Bazen ümit dolu bazen korku dolu bir dönem geçiriyorsunuz. Tam bu sırada, özellikle dershane öğretmenleriniz(en başta danışman öğretmeniniz), devreye giriyor. Onlarla yaptığınız görüşmeler, korku halinizi azaltıp, ümit dolu halinizi güçlendiriyor.
Şu anda oğlum İstanbul Lisesi'ne gidiyor. O da biz de çok mutluyuz. Elbette disiplin ve çalışmanın devam etmesi gerekiyor. Zaten bir idealiniz varsa tersini düşünemezsiniz. İstanbul Lisesi köklü bir okul. Mezun olduğunda O'na birçok kapıyı açacağını düşünüyoruz. Geleceğe daha da umutla bakıyorsunuz. Anne-baba olarak çocuğunuz için en iyi olanı istiyorsunuz. Ben olmadığımda da ayakları yere basabilmeli diyorsunuz. Ve bunun başlangıcı iyi bir okul. İşte bu aşamalı yolda bizim yanımızda olan öğretmenlerine ve dershanesine teşekkür ediyoruz.
Ufuk UşaklıYaşamımızda sınavlar önemli bir etkiye sahiptir.
Hayatınızın her alanında karşılaştığınız sınavların önemli halkalarından biri de ilköğretim döneminde girilen sınavlardır. Bu sınavın tekrarı veya telafisi yoktur. Bu sebeple yaşamınızı etkileyen sonuçlar, hangi okulda okuyup hangi mesleği yapacağınızı şekillendirecektir.

Elbette ki başarılı olmak hedeflenen okullarda okuyup, hedeflenen meslekler seçilmesi her öğrencinin hayalidir. Biz anne ve babalara düşen görev ise bu konuda gereken destek ve ilgiyi çocuklarımızdan esirgememektir
Sınavları kazanmak tesadüflere değil, planlı ve düzenli çalışmalar sonucunda gerçekleşecektir. Bu işin üstesinden geleceğinize inandığınız sürece gerçekleşmemesi için hiçbir sebep olmayacaktır.

Sizinle birlikte yüzlerce öğrencinin hazırlandığı uzun sınav maratonunda katkıda bulunan dershanemize, dershanede ki öğretmenlere ve rehber öğretmenlerimizin belirlediği programlar doğrultusunda hazırlandığımız her gün daha iyiye doğru giden başarı grafiğinizi gördüğünüzde zaman zaman hayal kırıklıkları yaşasanız da güçlü adımlarınız sizleri istediğiniz sonuçlara ulaştıracaktır.

Tüm bu çalışmaların sonrasında sizleri, gönlünüzdeki liselerin öğrencileri olarak görmek, bu gururu yaşamak ve sizlerle paylaşmak bizler için en büyük mutluluktur.

Başarılarıyla İstanbul Lisesinde öğrenimine devam eden oğlum Mert Even'e sınav maratonu boyunca tüm destekleri esirgemeyen ANAFEN dershanesine, tüm öğretmenlerine ve rehber öğretmenlerine teşekkürü borç biliriz.

Çocuklar! Biz sizlere inanıyoruz. Sizlerde kendinize inanın.Başarılar!
Ayşe Tülin Even

 


Copyright © 2012 Anafen Dershaneleri | Tüm hakları saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi | Web Sitesi Sorumluluğu ve Yasal Hakları